zezelenam - komedogenita olejů a ucpávání p
BLOG o kosmetice

Jak čistit kosmetické štětce

Spousta z nás při nejmenším čas od času použije nějaký kosmetický zkrášlovač. Ať už jde jen o oční stíny nebo o komplexní vytunění obličeje, s velkou pravděpodobností použijeme kosmetický štětec. Ale víte, jak čistit kosmetické štětce tak, abyste na svůj obličej pořád nepatlali starý makeup, maz a všelijakou špínu, která na něm ulpěla?

Pokud používáte k nanášení jen prsty, asi nemusíte číst dál.
Mimochodem, nikdy jsem pořádné štětce na obličej neměla, a teď jsem z nich nadšená.
Když jsem se dřív pokusila o nanesení třeba BB krému prsty nebo houbičkou, mohla jsem se navztekat a výsledek stejně nikdy nebyl tak hezký jako teď mým novým štětcem.

Osobně jsem nějakému líčení nikdy moc nedávala. Když už jsem šla na nějakou oslavu nebo třeba do divadla, vystačila jsem si zpravidla s oční linkou, stíny, a řasenkou.
Vlastně by mi to tak stačilo i teď, ale rozhodla jsem se pro nás otestovat něco přírodní dekorativní kosmetiky.
No a na to se navázal nákup a testing parádních kosmetických štětců.
No a na to se navázalo jejich čištění.

Dezinfekce, speciální čistič nebo mýdlo?

Pokud zrovna nestíháte, stačí použít dezinfekci ve spreji nebo existují dokonce speciální čistící ubrousky. To se vám může hodit třeba ráno, když se děláte ještě krásnější, a máte to tak na těsno, že vám už už ujíždí vlak nebo autobus.
Stačí štětinky štětce přestříkat dezinfekčním sprejem, chvíli nechat působit a pak se snažit ze štětce vytřít nečistoty třeba do utěrky, kterou pak jen přeperete. I tak ale ve štětci určitě nějaká ta špína zůstane.

Spousta výrobců kosmetických štětců vyrábí taky vlastní speciální přípravek na čištění štětců.
To jsem, zcela upřímně, nekupovala. Zaprvé proto, že nebývají zrovna moc přírodní, zadruhé proto, že mi to připadá zbytečné. Nicméně i když nejsem zastánce jejich nákupu (pokud nejste profík), věřím, že fungují.

Já se rozhodla pro využití dalšího přípravku, a to je přírodní mýdlo. Dá se použít i jemný šampon.
A věřte nevěřte, přírodní mýdlo funguje skvěle. Štětce jsou po uschnutí jemňoučké, netřepí se, nevypadávají jim štětinky. No krása.

Jak tedy čistit své kosmetické štětce?

Důležité je nemýt celý štětec, ale opravdu jen štětinky. Kdybysme si celé štětce pořádně pokoupali ve vodě, mohli bysme narušit nalepení štětinek k podkladu, a měli bysme zaděláno na vypadávání štětinek.

Opravdu stačí, když namočíme štětinky čistou vodou, a jemně jimi pojezdíme po mýdle.
Nebo si dáme na čisté prsty trochu šamponu, a pak štětinky promneme prsty (ať už s mýdlem nebo šamponem).
No a nakonec opět propláchneme čistou vodou. Tím vyplavíme jak nečistoty, tak i mýdlo.
Tento postup můžeme opakovat v závislosti na tom, jak moc máme štětce začuněné.

Krásně čisté štětce pak vymačkáním vysušíme v utěrce nebo ručníku, a štětinky se pokusíme uhladit do jejich původního tvaru.
Štětce pak ještě necháme vysušit ideálně zavěšené štětinami dolů. Případně je opřeme přes hranu nábytku tak, aby kolem štětinek a skrz ně mohl proudit vzduch.
Nikdy je tedy hned neukládáme do kosmetické taštičky nebo nenecháme položené na utěrce nebo v kalíšku štětinkami nahoru.

Možná to teď působí jako sáhodlouhá operace, ale celé je to hotové během pár krátkých minut, a myslím, že to za to stojí.
Osobně si nechci třeba každý druhý den patlat na obličej starý maz, bakterie a nečistoty. Za to mi těch pár minut prostě stojí.
Zkuste to, a uvidíte sami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

back to top